Oferta terrariów

Bez względu na krążące czasem fałszywe opinie, żółwie jako zwierzęta egzotyczne, wymagają specjalnie przystosowanych pomieszczeń, czyli terrarium (dla żółwi lądowych) lub akwaterrarium dla ziemnowodnych i wodnych. Trzymanie żółwia na podłodze lub w pudełku jest niedopuszczalne. Wybór terrarium zależy od gatunku żółwia i jego wielkości. Popularne na rynku terraria dla gadów są przeważnie przeznaczone dla węży i jaszczurek. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, skierowaną szczególnie do posiadaczy żółwi lądowych.

Na zamówienie wykonujemy terraria na dowolny wymiar. Napisz do nas! Nasze realizacje w galerii terrariów. 

 

TERRARIUM SZKLANE

Budowane ze szkła o gr. 6-8 mm. Klejone bezbarwnym lub czarnym silikonem. Krawędzie wykończone profilem plastykowym. Pokrywa instalacyjna z płyty laminowanej 18 mm. Tylna ściana wykończona drewnem naturalnym lub w/g życzenia klienta.
Dostęp z góry (standard) lub od frontu.
Możliwość wyboru koloru płyty.
Uchwyty i kratki wentylacyjne z aluminium lub stali nierdzewnej.
W standardzie pełne wyposażenie terrarium (instalacja grzewczo – oświetleniowa, instalacja
UVB, kryjówka, kamienie, konary, naczynka na wodę i pokarm, termometr).


Cennik terrariów szklanych:
 

Długość
Szerokość
Wysokość
Cena
60 – 65 cm 40 cm 35 cm 490zł
70 – 75 cm 45 cm 38 cm 540zł
80 – 85 cm 50 cm 40 cm 595zł
90 – 95 cm 50 cm 40 cm 645zł

 

Cena może ulec zmianie w zależności od wersji wyposażenia i wymagań klienta (kolor płyty instalacyjnej, wykończenie metalem).

Wymiary nietypowe – 10% dopłaty.

 

 

TERRARIUM DREWNIANE – meblowe

Budowane z litego drewna i wodoodpornych sklejek. Podłoga laminowana żywicą epoksydową. Przeszklone od frontu lub od frontu i z boku. Barwione na dowolny kolor, w/g życzenia klienta. W pełni wyposażone.
W standardzie pełne wyposażenie terrarium ( instalacja grzewczo – oświetleniowa, instalacja UVB, kryjówka, kamienie, konary, naczynka na wodę i pokarm, termometr).Cennik terrariów drewnianych:
 

Długość
Szerokość Wysokość Cena
80-85 cm 50 cm 40 cm 990zł
90-95 cm 50 cm 45 cm 1100zł
120-125 cm 55 cm 45 cm 1450zł
200 cm 60 cm 60 cm 1990zł

 

Cena może ulec zmianie w zależności od wersji wyposażenia i wymagań klienta (rodzaj drewna, kolor, wykończenie metalem – aluminium, stal nierdzewna).

Wymiary nietypowe – 10% dopłaty.

 

 

 

TERRARIUM OGRODOWE

Budujemy terraria ogrodowe, spełniające  potrzeby określonych gatunków żółwi. Architektura terrariów dostosowana jest do indywidualnych projektów klientów i uwzględnia wygląd krajobrazu ogrodu.
Wykonujemy także oczka wodne, przewidziane dla  żółwi wodnych i ziemnowodnych, wyposażone w kaskady, pompy do fontann ogrodowych oraz grzałki.

 

 

AKCESORIA DO TERRARIÓW

A) Podłoże

Podłoże w terrarium stanowi ważny a często niedoceniany element wyposażenia terrarium. Żółwie ze względu na budowę anatomiczną mają wyjątkowo duży kontakt z podłożem, oprócz tego często się w nim zakopują. Chętnie też pobierają pokarm prosto „z ziemi” W związku z tym nie zaleca się podłoży pylących, łatwych do połknięcia (piasek i jego pochodne) oraz mogących wyrządzić zwierzęciu krzywdę, jak np. wióry i kawałki drewna (możliwość skaleczenia się drzazgą) a także podłoży zawierających nitki i włókna – możliwość zaplątania się, lub zaciśnięcia pętli na odnóżach).

Przed wyborem podłoża sprawdź w jakich warunkach Twój żółw żyje w naturze!
Dla żółwi lądowych polecamy produkowaną przez nas „EKO ŚCIÓŁKĘ”, na bazie torfu i mielonej kory sosonowej. Zapewnia zdrowy, „leśny” mikroklimat, zaś domieszka torfu pochłania nieprzyjemne zapachy i utrzymuje odpowiednią wilgotność w terrarium. Działa też bakteriostatycznie.

 

 

B) Kamienie 

Naturalne kamienie wzbogacają estetykę terrarium i są ważnym elementem jego wyposażenia. Płaskie otoczaki ułożone na dnie terrarium odtwarzają naturalne podłoże i ułatwiają ścieranie się pazurków u żółwi lądowych. Oferujemy kamienie do terrariów o różnych formach i wielkościach.

 

 


C) Oświetlenie i ogrzewanie

Utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu, właściwego dla naszego żółwia nie jest sprawą prostą. W naszej ofercie znajdziesz zarówno ofertę lamp zapewniających oświetlenie i ogrzewanie jak i urządzeń utrzymujących temperaturę w nocy po zgaszeniu światła. Oprócz tego oferujemy żarówki i świetlówki UVB i UVA zastępujące naturalne promieniowanie ultrafioletowe, w naturze zapewniane przez słońce. Jest to niezbędne dla syntezy wit. D3 i zdrowia Twojego żółwia. Pomożemy we właściwym doborze żarówki. Po upływie roku pracy żarówki UVB należy wymienić!

Przypominamy! Świetlówki UVB są niezbędne! Zastępują w terrarium naturalne światło słoneczne!

 

 

D) Kryjówka

Dla dobrego samopoczucia żółwia w terrarium niezbędne jest miejsce, gdzie mógłby się schować. Kryjówka zapewnia miejsce do spania w nocy jak ochronę przed zbyt długim naświetlaniem. Jest więc niezbędnym wyposażeniem terrarium. Polecamy kryjówki naszej produkcji, ręcznie drążone w pniach drzew liściastych. Dostępne są różne wysokości i długości kryjówek.

 

 

F) Pojemniki na wodę i pokarm.

Ze względu na warunki panujące w terrarium wskazane jest podawanie pokarmu w naczyniach, odpowiednio ciężkich i stabilnych, trudnych do wywrócenia przez zwierzęta. Woda w pojnikach nie tylko stanowi dla zwierząt rezerwę ale też nawilża terrarium, pomagając utrzymać właściwa wilgotność. Oferujemy ceramiczne pojemniki na pokarm i wodę różnych wielkości.