ZOO-MARKET założyliśmy w 1992 r. w Warszawie jako firmę rodzinną. Od początku głównie zajmowaliśmy się naszym hobby, tj. żółwiami. W 1993 roku otworzyliśmy nasz pierwszy sklep zoologiczny, a w 1995 r. wydaliśmy wraz z żoną naszą pierwszą książkę pt. “Żółwie, moje hobby”, która doczekała się kilku nowych wydań. W latach 90-tych zajmowaliśmy się głównie żółwiami lądowymi, ich rozmnażaniem zarówno w warunkach sztucznych jak i naturalnych oraz ich importem do Polski.
Rezultatem naszych wieloletnich doświadczeń była kolejna książka pt. “Żółwie lądowe”.
Obecnie, oprócz prowadzenia sklepów zoologicznych, zajmujemy się importem żółwi greckich (Testudo hermanni) rozmnażanych w warunkach naturalnych na założonej przez nas farmie.

Na potrzeby żółwi wyposażyliśmy oddzielny budynek. Wydzielono pomieszczenia zarówno o sztucznie utrzymywanym klimacie dla żółwi aktywnych jak i miejsca przeznaczone do hibernacji dorosłych żółwi przeznaczonych do rozmnażania. Rozbudowane zaplecze techniczne zapewnia nam możliwość utrzymywania odpowiedniej temperatury i wilgotności niezależnie od pory roku.
Kontakt z wodą i higienę zapewniają baseny do kąpieli zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na wybiegach. W sezonie letnim żółwie przebywają w warunkach naturalnych, w zimie niezbędne promieniowanie ultrafioletowe zapewniają specjalne żarówki i świetlówki UVB.
Urozmaicone pożywienie z dodatkiem witamin sprawia, że nasze żółwie szybko rosną i zachowują świetną kondycję. Dzięki długoletnim doświadczeniom w hodowli żółwi możemy zaoferować naszym klientom zdrowe i zaaklimatyzowane do warunków sztucznych żółwie.